Cautare:
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 4,036
· Najnowszy użytkownik: esugokyh
WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA W SZKOLE

WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA JANA PIOTROWSKIEGO ORDYNARIUSZA DIECEZJI KIELECKIEJ W ZESPOLE SZKÓŁ W NOWYM KORCZYNIE

,,Bądź pozdrowiony Gościu nasz…”- tak radosnym śpiewem uczniowie, nauczyciele i licznie zgromadzeni przywitali dostojnego gościa w Zespole Szkół w Nowym Korczynie. Jego Eminencja Ks. Bp. Jan Piotrowski przybył dn. 5 grudnia 2016r. o godz. 11.00 w towarzystwie Dziekana dekanatu nowokorczyńskiego, ks. Marka Małczęcia oraz proboszcza naszej parafii Ks. Grzegorza Kowalika. Przybyłych gości serdecznie powitała p. dyrektor Barbara Karnawalska. Następnie udzieliła głosu przedstawicielom uczniów. Szkołę Podstawową reprezentowała przewodnicząca szkoły Gabrysia Stankiewicz, która pięknie przedstawiła ciekawe informacje dotyczące szkoły. Przedstawicielem Gimnazjum była Julia Szafraniec. Od niej Ks. Biskup i zebrani goście poznali sylwetkę patronki szkoły.
Przyszła kolej na zaprezentowanie talentów naszych uczniów. Tą część spotkania rozpoczął 3- latek, uczęszczający do Punktu Przedszkolnego w Nowym Korczynie: Maciuś Szczepanek. Chłopiec powiedział wierszyk i zaśpiewał piosenkę ukazując wielki talent i swobodę. Pięknie podziękował za brawurowe oklaski i wprowadził radosny nastrój. Nawiązując do zakończonego Roku Miłosierdzia w kościele katolickim, uczniowie Gimnazjum przedstawili montaż słowno-muzyczny, w którym wykorzystane zostały fragmenty ,,Dzienniczka” św. Faustyny Kowalskiej, przybliżające głębokie prawdy o Bożym miłosierdziu. Uczniów przygotował katecheta pan Krzysztof Błach, zaś o piękną oprawę muzyczną wzbogacającą przedstawienie zadbał pan Radosław Kornaś. Na tak wspaniałej uroczystości nie mogło zabraknąć zespołu ,,Wianeczek”, który od lat w szkole podstawowej prowadzi p. Urszula Strzelecka. Dzieci zaśpiewały przyśpiewki i zaprezentowały tańce ludowe.
Następnie Ks. Biskup Jan Piotrowski wręczył legitymacje członkowskie przedstawicielom Szkolnego Koła Caritas, które od ponad roku działa w Zespole Szkół i skierował swoje słowo do zebranych. Dzieci były zachwycone spotkaniem i żywiołowo odpowiadały na prośby ks. Biskupa. Przyszła kolej na wyrażenie swojej wdzięczności za obecność Jego Eminencji pośród nas. Jako pierwsze uczyniły to dyrekcje Zespołu Szkół, pani Barbara Karnawalska i pani Małgorzata Stefańska. Przedstawicielki uczniów wręczyły Gościowi pięknego anioła wykonanego przez uczniów. Słowa wdzięczności wyraził wójt gminy Nowy Korczyn, p. Paweł Zagaja i wręczył Księdzu Biskupowi obraz przedstawiający Nowy Korczyn. Do podziękowań dołączyli pracownicy Zespołu Szkół: Ryszard Zapiórkowski i Halina Pietrzyk i Rada Rodziców: Magdalena Piotrowska i Katarzyna Stefańska. Na zakończenie wszyscy zebrani zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z Księdzem Biskupem.
Znakomity gość przemawiając podkreślił, że nie wizytuje szkół. Są one przecież instytucjami świeckimi. Podziękował za zaproszenie i możliwość spotkania w gronie całej. Pomysł zrodził się w czasie wizytacji kanonicznej w naszej parafii, kiedy pięknie zaprezentowali szkołę Ania Błach i Hubert Bania. Całe wydarzenie i przygotowanie do niego było szczególnym wydarzeniem, które zjednoczyło wszystkich: nauczycieli, dzieci i młodzież oraz rodziców i pracowników obsługi. Szkoła zaprezentowała się z najlepszej strony. Wszyscy uczniowie zachowali się wzorowo i swoją postawą pokazali, że szanują gościa i z wielką życzliwością przyjmują go w szkole. Atmosfera jaka powstała po wystąpieniach uczniów, dyrekcji, pana Wójta i ks. Biskupa była naprawdę rodzinna i podniosła. Dzięki temu spotkaniu przekonaliśmy się wszyscy, że warto podejmować trud nauki i wychowania w tym właśnie miejscu, jakim jest nasza szkoła. Potrafimy pokazać to, co jest w nas najlepsze. Jednocześnie wszystko odbyło się bardzo sprawnie i pomimo tak wielkiej liczby uczniów zgromadzonych w jednym miejscu. Nauczyciele przekonali się, że mogą być dumni ze swoich uczniów, a uczniowie dali z siebie wszystko i sprawdzili się jako artyści i wychowankowie. Każda społeczność potrzebuje takiego spotkania z pasterzem diecezji. Prawie wszyscy jesteśmy przecież wierzący i chcemy pogłębiać naszą wiarę. Ks Biskup nie krył zachwytu i zafascynowania szkołą i wyraził to w swoim wystąpieniu. Podzielił się refleksją związaną z życiem duchowym kościoła naszej diecezji i misji. Zakończył wspólną modlitwą.

Komentarze
#1 | muniekole dnia sierpień 12 2017 05:00:08
Leczenie leczeniem trądziku różowatego nie jest sanowana i najpoprawniej istnieje oceniać u dołu względem ujarzmienia ilości zaczerwienienia paszczy tudzież metamorfozy palnych, obniżenia kwoty, terminu życia zaś sile torsji natomiast równoległych objawów świądu, dymienia zaś afekt. Dwaj oryginalnego rodzaje leczenia trądziku różowatego to miejscowe natomiast http://ceratlusta.pl/ ustnego specyfiki antybiotyczne. Leczenie laserowa pokutowałaby również zaszufladkowana jak odmiana leczenia. W toku jak w szeregu kilku tygodni ekstrakty często stanowią niekrótkotrwałego pocenie się, zaczerwienienie w większości wypadków powraca po zabiegu. Długookresowego terapia, zazwyczaj od chwili jakiegoś do dwóch latek, prawdopodobnie ciągnąć się do trwałej warty poziomu tuż przy poniektórych pacjentów. Trwałe kuracja istnieje często nieodzownego, lecz poniektórego przypadki kapitulują po jacyś terminie natomiast egzystują trwale. Drugiego trafy, pozostawione bez leczenia, pogarszają się wspólnie spośród przeciekiem wieku.
#2 | muniekole dnia sierpień 29 2017 17:22:34
wygładzanie zmarszczek domowe sposoby osuszanie tynków gipsowych http://www.bstok.pl/ogloszenia/Dla_Twojego_biustu_Frashe-250498-ogloszenie.html hemoroidy w ciazy co robic trądzik różowaty laser
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Modlitwa do Św. Kingi
Najdroższa Patronka nasza! Kingo święta! Tyś od zarania życia pałała gorącą miłością ku Bogu, ratowałaś Ojczyznę naszą w potrzebie i poddanych swoich wspierałaś hojnie w ubóstwie i cierpieniu, a z tronu niebieskiej chwały poprzez stulecia wypraszałaś i teraz wypraszasz u Boga swoim czcicielom niezliczone łaski i cuda. Wyjednaj nam, prosimy cię, u Boga łaskę, której tak gorąco pragniemy, a przede wszystkim odpuszczenie win, wytrwanie w dobrym, żywot cnotliwy i śmierć szczęśliwą.