Cautare:
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 4,036
· Najnowszy użytkownik: esugokyh
CZUWANIE I MODLITWA DO ŚWIĘTEJ KINGI 6.12.2016
SPRAWOZDANIE Z XIV CZUWANIA KU CZCI ŚW. KINGI W NOWYM KORCZYNIE

Uroczystość św. Mikołaja, którą w Kościele obchodzimy 6 grudnia, dla parafian Nowego Korczyna była czasem szczególnym. W tym dniu zakończyły się rekolekcje adwentowe oraz miało miejsce XIV czuwanie ku czci św. Kingi. Kolejny raz sanktuarium gościło wielu czcicieli Patronki naszej parafii. Niektórzy systematycznie przyjeżdżają do Nowego Korczyna, przynosząc swoje prośby i dziękczynienia.
Ks. proboszcz Grzegorz Kowalik - kustosz sanktuarium, serdecznie powitał pielgrzymów i parafian. Nabożeństwo rozpoczęło się ucałowaniem relikwii św. Kingi. Następnie przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Ziemi Korczyńskiej odczytali teksty opisujące życie św. Kingi, przybliżając zebranym najciekawsze wydarzenia oraz wspaniałą postawę Świętej wobec potrzebujących.
W grudniowym Czuwaniu uczestniczył ks. dr Andrzej Kwaśniewski- najwierniejszy pielgrzym i orędownik kultu św. Kingi w Nowym Korczynie, który poświęcił wodę i sól. Jak każdego miesiąca wierni mogli zabrać sól do domów. Przyszła kolej na modlitwę litanijną i zanoszenie próśb, z którymi pielgrzymi przybyli do sanktuarium. Zostały one przedstawione wraz z modlitwą różańcową przez ks. kustosza.
Przyszła pora na uroczystą Mszę św., która była uwieńczeniem rekolekcji adwentowych. Msza św. koncelebrowana była przez licznie przybyłych kapłanów. Głównym celebransem był ks. Stanisław Hatny - prowadzący rekolekcje w Nowym Korczynie, koncelebrowali: ks. dr Andrzej Kwaśniewski, ks. kan. Stanisław Kondrak – kustosz sanktuarium w Szczaworyżu, ks. kan. Marek Małczęć – proboszcz parafii w Starym Korczynie i dziekan dekanatu nowokorczyńskiego, ks. Łukasz Bucki – wikariusz parafii w Solcu Zdroju oraz gospodarz nowokorczyńskiej parafii – ks. Grzegorz Kowalik. Po uroczystej liturgii, w którą zawsze włączają się parafianie Nowego Korczyna i odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego, wszyscy czciciele św. Kingi wrócili do domów, by radośnie przeżywać czas Adwentu i przygotowywać się na spotkanie Pana.
Maria Błach
Komentarze
#1 | muniekole dnia sierpień 12 2017 14:05:51
Kuracja leczeniem trądziku różowatego nie jest sanowana a najakuratniej jest oceniać u dołu wobec zminimalizowania ilości zaczerwienienia gęby a przemian zapalnych, umorzenia liczby, czasu wytrwania a sile torsji zaś równoległych znaków świądu, parzenia i amor. Para referencyjne tryby leczenia trądziku różowatego to miejscowe tudzież https://acnerose.carbonmade.com/about ustnego środki antybiotyczne. Kuracja laserowa pokutowałaby również zaszufladkowana w charakterze gatunek leczenia. W ciągu jak w łańcuchu kilku tygodni leki notorycznie owocują nietymczasowego pocenie się, zaczerwienienie najczęściej powraca po zabiegu. Przewlekłe rehabilitacja, w większości wypadków od niepewnego do dwóch latek, prawdopodobnie przemykać do ondulacji weryfikacji stanu u poniektórych pacjentów. Ondulacje kuracja istnieje często nieodzownego, natomiast niektóre wypadki rezygnują po jacyś czasie oraz utrzymują niezachwianie. Nieróżne trafy, pozostawione bez leczenia, pogarszają się razem spośród przeciekiem czasu.
#2 | shareways dnia wrzesień 05 2017 10:53:31
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Modlitwa do Św. Kingi
Najdroższa Patronka nasza! Kingo święta! Tyś od zarania życia pałała gorącą miłością ku Bogu, ratowałaś Ojczyznę naszą w potrzebie i poddanych swoich wspierałaś hojnie w ubóstwie i cierpieniu, a z tronu niebieskiej chwały poprzez stulecia wypraszałaś i teraz wypraszasz u Boga swoim czcicielom niezliczone łaski i cuda. Wyjednaj nam, prosimy cię, u Boga łaskę, której tak gorąco pragniemy, a przede wszystkim odpuszczenie win, wytrwanie w dobrym, żywot cnotliwy i śmierć szczęśliwą.