Cautare:
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2,879
· Najnowszy użytkownik: awikimy
XVI CZUWANIE KU CZCI ŚW. kINGIXVI CZUWANIE KU CZCI ŚW. KINGI 7.02.17
W zimowy, mroźny wieczór najwierniejsi czciciele Św. Kingi przybyli do świątyni w Nowym Korczynie, by uczestniczyć w XVI czuwaniu modlitewnym. Po oddaniu czci relikwiom Świętej, p. Ligia Płonka wprowadziła wiernych w tematykę przygotowanych rozważań i legend.
Ksiądz Proboszcz Grzegorz Kowalik- kustosz sanktuarium podkreślił, że ,,przekaz członków Towarzystwa Miłośników Ziemi Korczyńskiej i pana Krzysztofa Błacha był dobrą lekcją historii i przekazaną z nadzieją, że w historiach i legendach jest nie tylko wspomnienie ale i nauka na dzisiejsze czasy”. Tradycją stało się poświęcenie soli i wody, którą można zabrać dla siebie oraz osób chorych, które nie mogą uczestniczyć w nabożeństwie. Wspólna modlitwa ożywiona przez członków Stowarzyszenia Korczynian nad Nidą ogarnęła wiele naszych wspólnotowych i parafialnych problemów. Słowo ks. dr Andrzeja Kwaśniewskiego, który niezmiennie czuwa nad kultem Św. Kingi w Nowym Korczynie, skierowane w czasie Mszy św., jak podkreśla ks. kustosz- ,, jakże bardzo dowartościowało naszą pobożność i wiarę, która ożywia a dawne historie czyni życiowym wezwaniem do pogłębiania wiary.” Ks. dziekan Marek Małczęć w słowie przed apelem jasnogórskim mówił o wierności, która może pokonać czas i sprawić, że każda nasza ludzka miłość staje się odbiciem Bożej miłości i przez to czyni nas ludźmi czuwającymi.
Serdecznie dziękujemy za udział w czuwaniu kapłanom, którzy przybywają każdego miesiąca: ks. dr Andrzejowi Kwaśniewskiemu, ks. Stanisławowi Kondrakowi z sanktuarium w Szczaworyżu oraz ks. Markowi Małczęciowi ze Starego Korczyna. Wyrazy wdzięczności kierujemy do pielgrzymów, którzy bez względu na pogodę i inne przeciwności stale przybywają z Kielc, Miechowa, Pacanowa, Solca Zdroju oraz mieszkańcom dekanatu nowokorczyńskiego. Ks. Grzegorz Kowalik zaprasza: ,,Przybywajcie do św. Kingi i szukajcie jej wstawiennictwa. Nasze czuwanie może nie było liczne, ale jakże ubogacające duchowo”. Szczęść Boże.
Maria Błach
Komentarze
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Modlitwa do Św. Kingi
Najdroższa Patronka nasza! Kingo święta! Tyś od zarania życia pałała gorącą miłością ku Bogu, ratowałaś Ojczyznę naszą w potrzebie i poddanych swoich wspierałaś hojnie w ubóstwie i cierpieniu, a z tronu niebieskiej chwały poprzez stulecia wypraszałaś i teraz wypraszasz u Boga swoim czcicielom niezliczone łaski i cuda. Wyjednaj nam, prosimy cię, u Boga łaskę, której tak gorąco pragniemy, a przede wszystkim odpuszczenie win, wytrwanie w dobrym, żywot cnotliwy i śmierć szczęśliwą.