Cautare:
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 4,036
· Najnowszy użytkownik: esugokyh
XVII CZUWANIE KU CZCI ŚW. KINGI W NOWYM KORCZYNIE


W roku 2017 przeżywamy setną rocznicę Objawień Matki Bożej w Fatimie. Wydarzenie to wspominamy w okresie wielkiego postu i znalazło ono swój oddźwięk podczas marcowego czuwania ku czci św. Kingi w Nowym Korczynie, które odbyło się 7 marca.
Licznie zgromadzonych pielgrzymów w nowokorczyńskim sanktuarium przywitał Ks. kustosz Grzegorz Kowalik i nakreślił tematykę spotkania, które w całości było przygotowane i poprowadzone przez rodziców dzieci, które dn. 13 maja 2017r. po raz pierwszy przystąpią do Komunii Świętej. Po oddaniu czci relikwiom Świętej Patronki rozpoczęła się pierwsza część spotkania. Uczestnicy nabożeństwa wysłuchali fragmentów wspomnień s. Łucji, które przybliżyły kolejne comiesięczne objawienia Matki Bożej w Fatimie. Teksty odczytane przez rodziców przeplatane były śpiewem scholi parafialnej i wywołały wiele emocji pośród słuchaczy.
Po poświęceniu soli, zgodnie z tradycją, ks. proboszcz odczytał litanię do świętej Kingi. Modlitwy odczytali i poprowadzili różaniec kolejni rodzice z siedemnastoosobowej grupy. Bardzo chętnie włączyli się w Liturgię Słowa podczas uroczystej Mszy świętej. Jest to bardzo dobrym świadectwem świadomości, jak wielkim wydarzeniem w życiu całych rodzin jest I Komunia święta dzieci. Mszę świętą wieńczącą nabożeństwo sprawowali kapłani, którzy każdego miesiąca przybywają do Nowego Korczyna i modlą się wspólnie z wiernymi: ks. kan. Stanisław Kondrak z sanktuarium w Szczaworyżu, ks. dr Andrzej Kwaśniewski, który nieustannie dba o rozwój kultu św. Kingi w Nowym Korczynie, ks. kan. Marek Małczęć, proboszcz parafii w Starym Korczynie i dziekan dekanatu nowokorczyńskiego oraz proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej w Nowym Korczynie.
Wielkim powodem do radości była obecność licznych gości z odległych miejsc diecezji kieleckiej oraz z Małopolski. Pielgrzymi przybyli m.in. z Kielc, Miechowa, Pacanowa, Leszczyn, sześcioosobowa grupa z Nowego Sącza. Na zakończenie uroczystości p. Mieczysław Witowski- prezes Stowarzyszenia Świętej Kingi w Starym Sączu zaprosił zebranych na pielgrzymkę do Ederu na Węgry, która odbędzie się 8 kwietnia. Natomiast na kolejne czuwanie do Nowego Korczyna zapraszamy już 4 kwietnia.

Maria Błach
Komentarze
#1 | muniekole dnia sierpień 12 2017 06:40:41
Terapia leczeniem trądziku różowatego nie jest uzdrawiana tudzież najporządniej istnieje dokonywać pomiaru u dołu wobec uszczuplenia wielkości zaczerwienienia paszczy oraz wariacyj łatwopalnych, powstrzymania kwocie, okresu życia oraz potędze wymiotów natomiast równoczesnych wykładników świądu, fajczenia a czułość. Dwa kardynalne modusy leczenia trądziku różowatego to miejscowe oraz http://rosacea.info.pl/ ustnego środki antybiotyczne. Kuracja laserowa chwyciłaby również zaklasyfikowana jak odmiana leczenia. W trakcie gdy w łańcuchu kilku tygodni specyfiki nagminnie pobudzają przejściowego pocenie się, zaczerwienienie najczęściej powraca po zabiegu. Przewlekłego kuracja, zazwyczaj od czasu jednego do dwóch latek, przypuszczalnie przemykać do trwałej ochronie stanu obok poniektórych pacjentów. Ondulacje rehabilitacja jest raz za razem konieczne, wszelako niektóre wypadki topnieją po jakiemuś frazeologizmie i otrzymają niezachwianie. Różnego kazusy, pozostawione bez leczenia, pogarszają się wespół spośród przeciekiem okresu.
#2 | muniekole dnia sierpień 29 2017 18:06:51
trądzik różowaty antybiotyk krem na piersi https://www.aleja24.pl/funcs.php?name=firmy&id=3 zmarszczki i botoks krem ujędrniający do biustu
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Modlitwa do Św. Kingi
Najdroższa Patronka nasza! Kingo święta! Tyś od zarania życia pałała gorącą miłością ku Bogu, ratowałaś Ojczyznę naszą w potrzebie i poddanych swoich wspierałaś hojnie w ubóstwie i cierpieniu, a z tronu niebieskiej chwały poprzez stulecia wypraszałaś i teraz wypraszasz u Boga swoim czcicielom niezliczone łaski i cuda. Wyjednaj nam, prosimy cię, u Boga łaskę, której tak gorąco pragniemy, a przede wszystkim odpuszczenie win, wytrwanie w dobrym, żywot cnotliwy i śmierć szczęśliwą.