Cautare:
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 4,036
· Najnowszy użytkownik: esugokyh
PIELGRZYMKA DIECEZJALNA ZGROMADZEŃ ZAKONNYCH I STOWRZYSZEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO DO NASZEGO SANKTUARIUM
W dniu 17 czerwca 2017 r. na zaproszenie Proboszcza Parafii p. w. Świętej Trójcy w Nowym Korczynie - ks. Grzegorza Kowalika, do sanktuarium św. Kingi, przybyła liczna grupa sióstr zakonnych, z różnych zakonów diecezji kieleckiej, pod przewodnictwem Wikariusza Biskupiego Ds. Instytutów Życia Konsekrowanego, Stowarzyszeń Życia Apostolskiego - ks. prałata Tomasza Rusieckiego.
Pielgrzymów w światyni p. w. św. Stanisława powitał kustorz sanktuarium św. Kingi - ks. Grzegorz Kowalik, który również przedstawił program modlitewnego zgrupowania.
Na poczatku przewodnik z Punktu Informacji Turystycznej w Nowym Korczynie, uczestniczka Studium Historii Diecezji Kieleckiej - Ligia Płonka, nakreśliła historyczny rys pobytu św. Kingi w Nowym Mieście Korczynie oraz kult zwiazany ze świętą Patronką w tej miejscowości.
Nastepnie ks. Grzegorz Kowalik zapoznał przybyłych z życiem duchowym swiętej i jej wzorcach religijnych.
Natomiast ks. prałat Tomasz Rusiecki w swojej konferencji podkreślił rolę miłości w życiu każdego człowieka, miłości do Pana Boga, której przejawem jest przyjaźń do swojego bliźniego.Takim wzorem miłości jest miłość św. Kingi, która poświęciła się dla Chrystusa, a jej uwielbienie stanowi wzór wszelkiej troski o słabych, chorych, ułomnych, biednych i potrzebujących. Nawiązał również do dynamiki rozwoju osobowości świętych, ich poświęcenia dla służby Bogu i pomocy ludziom.
W czasie modlitwy brewiarzowej i południowej siostry powierzały swoje prośby Świętej Korczyńskiej Matce.
Mszę św. dla przybyłych pielgrzymów odprawił ks. Tomasz Rusiecki. W swojej homilii nawiązał do życia pełnego poświęcenia świętej Patronki dla Boga. Wspomniał również postawę Brata Alberta Chmielowskiego, którego wspomnienie w kościele katolickim obchodzone jest właśnie w dniu 17 czerwca, a rok 2017 ustanowiony został rokiem tego świętego. Brat Albert poświęcił się dla ubogich i potrzebujących. Miłość do Boga i do drugiego człowieka zawarta jest w ewangelii. Jest przekazywana dobrym słowem i czynem.
Po tym pouczającym i mądrym kazaniu, po zakończeniu liturgii św. wszystkie siostry konsekrowane gromadziły się przy ołtarzu św. Kingi i w modlitwie okazywały wdzieczność za jej nieustający wzór cnót do naśladowania.
Po ucałowaniu relikwii św. Kingi udały sie do remiy OSP, gdzie panie ze Stowarzyszenia KGW Korczynian nad Nidą, przygotowały smaczny poczęstunek.
Z nowymi siłami przeszły do kościoła farnego p. w. Świętej Trójcy, gdzie przewodnik - Ligia Płonka opowiedziała o początkach parafii korczyńskiej i zapoznała przybyłych z historią i budową tej wspaniałej nadnidziańskiej świątyni.
Na zakończenie pobytu w Nowym Korczynie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, a atmosfera pełna powagi i modlitewnego skupienia trochę się rozluźniła. Wszyscy będą przyjaźnie wspominać pobyt w Nowym Korczynie.
Siostra przełożona - kierownik pielgrzymki, podziękowała księżom i przewodniczce za przekazane informacje o życiu świętej. Nie zapomniała również o paniach ze stowarzyszenia, które dołożyły wszelkich starań, aby mile ugościć przyjezdnych.
Ks. proboszcz parefii również podziękował pielgrzymom za przybycie do korczyńskiego sanktuarium
i zaprosił na III Diecezjalną Pielgrzymkę do relikwii św. Kingi, która odbędzie się w dniu 22 lipca 2017 r.
Ligia Płonka
Punkt Informacji Turystycznej
Komentarze
#1 | muniekole dnia sierpień 12 2017 09:44:26
Rehabilitacja leczeniem trądziku różowatego nie istnieje uzdrawiana natomiast najlepiej jest dokonywać pomiaru pod spodem w stosunku do słabnięcia części zaczerwienienia mordy natomiast metamorfoz łatwopalnych, słabnięcia ilości, okresu trwania tudzież mocy torsji zaś jednoczesnych znaków świądu, dymienia zaś amor. Dwie zasadnicze algorytmy leczenia trądziku różowatego owo miejscowe oraz http://zmarszczki-suche.net.pl/ ustne leki antybiotyczne. Kuracja laserowa uległaby plus zaszeregowana jako odmiana leczenia. W toku podczas gdy w szwungu kilku tygodni leki częstokroć stanowią nieprzejściowe pocenie się, zaczerwienienie z reguły wraca po zabiegu. Rozwlekłe leczenie, na ogół od momentu jednego aż do dwóch lat, prawdopodobnie biec aż do trwałej obstawie poziomu przy niektórych pacjentów. Trwałe terapia istnieje nierzadko potrzebnego, acz poniektóre przypadki kapitulują po jakiemuś terminie tudzież twierdzą trwale. Ciepłego kazusy, pozostawione bez leczenia, pogarszają się wraz z upływem frazeologizmu.
#2 | muniekole dnia sierpień 29 2017 20:01:58
zioła na jelito pstry łupież http://www.zarzadca.eu/dyskusja/7755/ co to jest trądzik różowaty oczyszczenie jelit
#3 | shareways dnia wrzesień 05 2017 10:31:41
#4 | shareways dnia wrzesień 18 2017 14:19:00
maść na pryszcze krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn tonujący zawierał pielęgnacji najlepsze kosmetyki na cellulit naturalny krem przeciwzmarszczkowy
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Modlitwa do Św. Kingi
Najdroższa Patronka nasza! Kingo święta! Tyś od zarania życia pałała gorącą miłością ku Bogu, ratowałaś Ojczyznę naszą w potrzebie i poddanych swoich wspierałaś hojnie w ubóstwie i cierpieniu, a z tronu niebieskiej chwały poprzez stulecia wypraszałaś i teraz wypraszasz u Boga swoim czcicielom niezliczone łaski i cuda. Wyjednaj nam, prosimy cię, u Boga łaskę, której tak gorąco pragniemy, a przede wszystkim odpuszczenie win, wytrwanie w dobrym, żywot cnotliwy i śmierć szczęśliwą.