Cautare:
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 4,036
· Najnowszy użytkownik: esugokyh
SPRAWOZDANIE Z III DIECEZJALNEJ PIELGRZYMKI DO SANKTUARIUM ŚW. KINGI W NOWYM KORCZYNIE- 22.07.2017
Piękna pogoda powitała licznych pielgrzymów, którzy już po raz trzeci przybyli na diecezjalną pielgrzymkę do Nowego Korczyna, gdzie znajduje się sanktuarium św. Kingi. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmiało: ,,Niech polska rodzin dochowa wiary Chrystusowi”. Grupy przybywały już od godzin rannych, by zwiedzić gród związany od wieków z Wielką Księżną. Byli oni oprowadzani przez przewodników ( dorosłych i młodych- uczniów nowokorczyńskiego gimnazjum) po kościołach i innych ważnych miejscach związanych z kultem świętej w nadnidziańskiej miejscowości. Przewodników przygotowała p. Ligia Płonka.
Miejscem, w którym zebrali się wszyscy pielgrzymi było źródełko św. Kingi. Zgromadzonych powitał kustosz sanktuarium ks. Grzegorz Kowalik, następnie głos zabrała przewodnicząca Rady Gminy w Nowym Korczynie- Kazimiera Gołdyn. Rys historyczny przedstawiły uczennice Samorządowego Gimnazjum im. Św. Kingi- Anna Błach i Julia Piotrowska. Ks. dr Andrzej Kwaśniewski skierował słowo do wiernych i zachęcił wszystkich do nabycia róż oraz wody z cudownego źródełka.
Procesyjnie kapłani, pielgrzymi i parafianie udali się do świątyni p.w. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Na czele orszaku jechała bryczka wioząca królewską i książęcą parę. Uczniowie nowokorczyńskiego gimnazjum pięknie wcielili się w historyczne postacie i ich dwór przebierając się w stroje z epoki. Podczas procesji śpiew prowadziła orkiestra im. Jana III Sobieskiego oraz organista p. Radosław Kornaś wspólnie z paniami należącymi do Stowarzyszenia Korczynian nad Nidą. Uczennice Zespołu Szkół odczytały fragmenty życiorysu św. Kingi. Procesja przeszła piękne udekorowaną trasą zarówno przez mieszkańców ulic znajdujących się na trasie procesji, jak również przez mieszkańców wszystkich miejscowości należących do parafii Nowy Korczyn. Dzięki nim zakupione zostały chorągwie, którymi udekorowana została trasa. Jest to dowodem zaangażowania wszystkich parafian w to wielkie wydarzenie, jakim jest pielgrzymka do św. Kingi. W procesji uczestniczyły liczne poczty sztandarowe, m.in. strażacy nieśli sztandar z wizerunkiem św. Kingi zakupiony i poświęcony podczas II pielgrzymki do sanktuarium, sztandar OSP, sztandar Stowarzyszenia św. Kingi ze Starego Sącza, Samorządowego Gimnazjum im. Św. Kingi, Szkoły Podstawowej.
Po dotarciu do świątyni wierni zanieśli przyniesione róże wraz ze swoimi intencjami przed obraz św. Kingi. Uczniowie gimnazjum przedstawili krótką scenkę historyczną. Przed rozpoczęciem Mszy św. wiele osób skorzystało z sakramentu pokuty i pojednania. Dokładnie o godz. 12.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył Biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Marian Florczyk. Mszę św. koncelebrowali: ks. dziekan Marek Małczęć, ks. Witold Świąder, ks. Grzegorz Kowalik, proboszcz parafii p.w. Trójcy Świętej w Nowym Korczynie oraz licznie przybyli kapłani zarówno z diecezji kieleckiej jak i tarnowskiej. W przygotowanie oprawy liturgicznej włączyli się parafianie Nowego Korczyna. Na zakończenie Mszy św. p. Ligia Płonka podziękowała Księdzu Biskupowi za sprawowaną Eucharystię, kapłanom na czele z Księdzem Kustoszem oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie III pielgrzymki. Następnie p. Grażyna Kańska w imieniu słuchaczy Studium Historii Diecezji Kieleckiej złożyła serdeczne życzenia urodzinowe ks. dr. Andrzejowi Kwaśniewskiemu, który w tym dniu obchodził swoje 40 urodziny. Po uroczystym błogosławieństwie zostało zrobione zdjęcie Ks. Biskupowi z paniami i dziewczynkami noszącymi imię św. Kingi.
Po Eucharystii korowód udał się do rynku w Nowym Korczynie na część plenerową uroczystości. Tam zebranych powitał Wójt Gminy Nowy Korczyn p. Paweł Zagaja oraz poseł p. Krzysztof Lipiec. Pielgrzymi mogli skorzystać z posiłków przygotowanych przez panie ze Stowarzyszenia Korczynian nad Nidą. W części artystycznej zebrani obejrzeli inscenizację historyczną w wykonaniu uczniów gimnazjum, wysłuchali utworów wykonanych przez orkiestrę oraz pieśni religijnych zaprezentowanych przez scholę parafialną. Atrakcją był konkurs historyczny przeprowadzony przez p. Ligię Płonkę i p. Bogusławę Zawadę (która prowadziła część plenerową uroczystości). Na zakończenie zagrał zespół KAPS.
Oprócz dużej liczby kapłanów, Sanktuarium w Nowym Korczynie nawiedzili tego dnia liczni pielgrzymi ze Starego i Nowego Sącza, Kielc, Włoszczowy, Starego Korczyna i innych parafii należących do dekanatu nowokorczyńskiego. Nie mogło zabraknąć wiernej grupy słuchaczy Studium Historii Diecezji Kieleckiej, których przedstawiciele- 10 osób- uczestniczyli w pielgrzymce. Pod opieką ks. dr. Andrzeja Kwaśniewskiego przybywają oni na comiesięczne czuwania do Nowego Korczyna. Również parafianie, którzy z wielkim zapałem włączyli się w przygotowanie uroczystości, przybyli na nią bardzo licznie.
Tego dnia każdy mógł przystąpić do sakramentu pokuty, oddać cześć relikwiom Świętej, w cichej modlitwie przedstawić swoje prośby św. Kindze. Można było też nabyć wodę z cudownego źródełka, rogaliki z różanym nadzieniem- charakterystyczne dla nowokorczyńskiego sanktuarium oraz liczne pamiątki.
Wszystkich czcicieli św. Kingi zapraszamy na kolejne czuwanie, które odbędzie się we wtorek 5 września 2017r.
Maria Błach
Fot. Ligia Płonka; film Leszek Chrobot

Komentarze
#1 | muniekole dnia sierpień 12 2017 10:30:31
Leczenie leczeniem trądziku różowatego nie istnieje uzdrawiana zaś najakuratniej jest wyznaczać pod wobec zminimalizowania porcji zaczerwienienia płci oraz wariacyj łatwopalnych, umorzenia ilości, frazeologizmu trwania zaś siły wymiotów i paralelnych objawów świądu, parzenia oraz amor. Dwa rudymentarne algorytmy leczenia trądziku różowatego to miejscowe tudzież http://oleje-na-zmarszczki.pl/ oralne środki antybiotyczne. Terapia laserowa uległaby również zaklasyfikowana jak gatunek leczenia. Podczas jak w łańcuchu kilku tygodni medykamenty nagminnie przynoszą efemerycznego pocenie się, zaczerwienienie w większości wypadków wraca po zabiegu. Długookresowe terapia, na ogół od czasu jednego aż do dwóch lat, być może prowadzić do ondulacji obstawy stanu tuż przy poniektórych pacjentów. Trwałe rehabilitacja jest raz za razem nieodłącznego, chociaż niektóre kazusy wymiękają po jakiemuś czasie zaś otrzymają niezachwianie. Niecudzego kazusy, pozostawione bez leczenia, pogarszają się razem z przeciekiem terminu.
#2 | muniekole dnia sierpień 29 2017 17:14:55
redukcja zmarszczek mimicznych jak szybko przeczyścić jelita http://gastryczne.pl/artykuly/jak-zredukowac-cellulit-na-udach/ zioła na trzustkę i wątrobę zmarszczki linie marionetki
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Modlitwa do Św. Kingi
Najdroższa Patronka nasza! Kingo święta! Tyś od zarania życia pałała gorącą miłością ku Bogu, ratowałaś Ojczyznę naszą w potrzebie i poddanych swoich wspierałaś hojnie w ubóstwie i cierpieniu, a z tronu niebieskiej chwały poprzez stulecia wypraszałaś i teraz wypraszasz u Boga swoim czcicielom niezliczone łaski i cuda. Wyjednaj nam, prosimy cię, u Boga łaskę, której tak gorąco pragniemy, a przede wszystkim odpuszczenie win, wytrwanie w dobrym, żywot cnotliwy i śmierć szczęśliwą.