Cautare:
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 4,036
· Najnowszy użytkownik: esugokyh
Rozpoczęły się prace remontowe przy frontowej ścianie kościoła parafialnego.
Pierwsze prace przy elewacji kościoła parafialnego rozpoczęły się w roku 2014. Obejmowały one dzwonnicę położoną przy kościele parafialnym. Wyremontowano wtedy całą elewację łącznie z elementami kamiennymi elewacji, wymianą stolarki okiennej i zagospodarowaniem otoczenia. Wokół dzwonnicy zerwano stare betonowe płyty i położono kostkę brukową. Odnowiono także mury bramki wejściowej. Prace prowadzone były pod kierunkiem konserwatora dzieł sztuki pani Elizy Bereszka, wykonawcą prac budowlanych był pan Zdzisław Gołąb. Środki przeznaczone na finansowanie remontu pochodziły z ofiar parafian. W roku 2015 r. wyremontowaliśmy ścianę południową, w 2016 r ścianę wschodnią wraz z ogrójcem i aneksem arkadowym. Ten sam zespół nadzorował i prowadził prace. Wszystko dzięki ofiarom parafian. W ubiegłym roku Świętokrzyski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Kielcach wpisał do rejestru zabytków malowidła w aneksie arkadowym ogrójca, pochodzące z XVII w. W roku 2017 uzyskaliśmy dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 70 tys. na remont ściany frontowej. Całkowity koszt tych prac wynosi 100342,72 zł. Głównym wykonawcą jest pani Eliza Berszka, prace budowlane prowadzi pan Marcin Złotnik. Zakres prac obejmuje odnowienie rzeźb w szycie Matki Bożej z Dzieciątkiem i herbami Syrokomli i Korab, w pierwszej kondygnacji rzeźby św. Mikołaja, św. Elżbiety, św. Wawrzyńca oraz herby Nowego Korczyna i Krakowa. Prace budowlane będą prowadzone na całej ścianie głównej wraz z przyporami. Natomiast portal przy wejściu głównym, cokół i przedsionek północny nie będą objęte remontem. W tej chwili została postawiona pierwsza część rusztowania, natomiast druga część będzie postawiona wkrótce i obejmie części szczytu od strony dachu.
Komentarze
#1 | muniekole dnia sierpień 12 2017 15:41:02
Rehabilitacja leczeniem trądziku różowatego nie istnieje uzdrawiana a najpoprawniej istnieje oceniać pod spodem w stosunku do zmniejszenia liczebności zaczerwienienia mordy zaś przemian zapalnych, uszczuplenia kwoty, okresu wytrzymania tudzież sile torsji natomiast paralelnych śladów świądu, dymienia oraz miłość. Dwójka ważkiego algorytmy leczenia trądziku różowatego to miejscowe natomiast http://krakow.polgratka.pl/annoucements/show/8942/acnerose-na-sprzedaz-zestaw-na-tradzik-rozowaty oralne farmaceutyki antybiotyczne. Leczenie laserowa uległa także przyporządkowana jako odmiana leczenia. Na przestrzeni gdy w rytmu kilku tygodni specyfiki notorycznie wywołują krótkotrwałe pocenie się, zaczerwienienie przeważnie cofa po zabiegu. Długookresowe kuracja, zwykle od chwili pewnego do dwóch latek, być może ciągnąć się do ondulacji opiece poziomu tuż przy poniektórych pacjentów. Trwałe terapia jest raz za razem konieczne, natomiast poniektóre kazusy pasują po pewnym terminie oraz wytrwają trwale. Niedrugiego losy, pozostawione bez leczenia, pogarszają się jak jeden mąż z przeciekiem wieku.
#2 | muniekole dnia sierpień 29 2017 19:24:19
lek na hemoroidy przedwczesne zmarszczki http://www.forumginekologiczne.pl/forum/tradzik-rozowaty-pomocy/watek/1337362/1.html szampon przeciwgrzybiczy babka płesznik jak przygotować
#3 | shareways dnia wrzesień 05 2017 09:54:26
#4 | shareways dnia wrzesień 17 2017 03:00:16
trądzik różowaty kremy tabletki na hemoroidy domowym domowymi również leki na łupież pstry leki na trądzik bez recepty
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Modlitwa do Św. Kingi
Najdroższa Patronka nasza! Kingo święta! Tyś od zarania życia pałała gorącą miłością ku Bogu, ratowałaś Ojczyznę naszą w potrzebie i poddanych swoich wspierałaś hojnie w ubóstwie i cierpieniu, a z tronu niebieskiej chwały poprzez stulecia wypraszałaś i teraz wypraszasz u Boga swoim czcicielom niezliczone łaski i cuda. Wyjednaj nam, prosimy cię, u Boga łaskę, której tak gorąco pragniemy, a przede wszystkim odpuszczenie win, wytrwanie w dobrym, żywot cnotliwy i śmierć szczęśliwą.