Cautare:
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2,879
· Najnowszy użytkownik: awikimy
CZUWANIE W ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGOComiesięczne Czuwanie ze św. Kingą w Nowym Korczynie w lutym wypadło w piękne i niesłychanie wymowne Święto Ofiarowania Pańskiego. Już po raz szósty pielgrzymi i parafianie zebrali się by oddać cześć św. Kindze. Wszystkich przybyłych powitał kustosz sanktuarium ks. Grzegorz Kowalik. Uroczystość rozpoczęła się ucałowaniem relikwii św. Kingi, które w Nowym Korczynie znajdują się od wielu lat.

PROGRAM SPOTKAŃ MODLITEWNYCH KU CZCI ŚWIĘTEJ KINGI


Po raz kolejny 5 stycznia 2016r. zebrali się w Nowym Korczynie czciciele św. Kingi. Wszystkich przybyłych powitał ks. Grzegorz Kowalik- proboszcz parafii i kustosz powstałego 16.12. 2015r. Diecezjalnego Sanktuarium św. Kingi w Nowym Korczynie. Uroczystość rozpoczęła się oddaniem czci św. Kindze i ucałowaniem jej relikwii. Następnie odbyło się przedstawienie ,,Jasełek misyjnych” przygotowanych przez uczniów kl. IIa Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie, pod czujnym okiem katechetki p. Marii Błach oraz p. Bogusławy Woźniak. Wystąpił również zespół dziecięcy ,,Wianeczek” działający przy szkole podstawowej, a prowadzony przez p. Urszulę Strzelecką. Nie zabrakło pięknego śpiewu kolęd wykonanych przez p. Halinę Wilk.
Podobnie jak przy poprzednim spotkaniu została poświęcona sól, którą wszyscy zebrani mogli zabrać do domów. Przedstawiciele parafii odczytali modlitwy do św. Kingi.
Ks. Proboszcz Grzegorz Kowalik odczytał liczne prośby i podziękowania skierowane przez pielgrzymów, następnie poprowadził modlitwę różańcową. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. kan. Marek Małczęć - dziekan dekanatu nowokorczyńskiego, proboszcz parafii św. Mikołaja w Starym Korczynie. Homilię wygłosił ks. dr Andrzej Kwaśniewski, , dyrektor Archiwum Diecezjalnego i Studium Historii Diecezji Kieleckiej, który od samego początku czynnie włączył się w szerzenie kultu św. Kingi. Zwrócił szczególną uwagę na czystość intencji, która jest tak ważna w modlitwie chrześcijanina. Liturgię Słowa przygotowali parafianie Nowego Korczyna. Uroczystą Mszę św. zakończył Apel Jasnogórski.
Obok parafian biorących udział w czuwaniu, sanktuarium nawiedzili pielgrzymi z Kursu dla Diecezjalnych Przewodników, także z Solca Zdroju oraz Pacanowa. Wszyscy pielgrzymi mogli skorzystać z sakramentu pokuty oraz przygotować intencje modlitw do św. Kingi. Nastrój spotkania był bardzo radosny, tak jak radosny jest czas Bożego Narodzenia, który przeżywamy.
Kolejne spotkanie w Diecezjalnym Sanktuarium św. Kingi w Nowym Korczynie odbędzie się 2 lutego 2016r. o godz. 18.00.
Link

CZUWANIE I MODLITWA ZA WSTAWIENNICTWEM ŚWIĘTEJ KINGI 1 GRUDNIA 2015


W Nowym Korczynie dnia 1 grudnia odbyło się w adwentowe czuwanie przy relikwiach św. Kingi. Ks. Józef Majchrzyk przygotował rozważania o początkach naszej wiary. Rozważanie było obrazowane pokazem slajdów z miejsc świętych na terenie Rzymu; dotyczyło świętych: Piotra, Cecylii, Agnieszki, Konstancji. Był to program realizowany w ramach przygotowań do obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski. Ponadto młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki z Buska – Zdroju po kierunkiem księdza Józefa wykonała pieśni gregoriańskie. Ważnym punktem spotkania było poświęcenie soli - symbolu naszej wiary. Pielgrzymi zabrali do domów święconą sól św. Kingi. Nabożeństwo do św. Kingi poprowadził ks. proboszcz Grzegorz Kowalik. Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył ks. Adam Kaczmarczyk, który kolejny raz przybył z pielgrzymami z parafii Ducha Świętego w Kielcach. Kazanie na temat idei czuwania ze św. Kingą i adwentu wygłosił ks. dr Andrzej Kwaśniewski - Dyrektor Archiwum Diecezjalnego. Z parafii Stary Korczyn przybył również ks. dziekan nowokorczyński Marek Małczęć. Wierni mieli możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi oraz wypisania intencji modlitw na przygotowanych kartkach. Liczna grupa parafian nowokorczyńskich włączyła się czytania liturgiczne i modlitwę wiernych oraz odmawiała przygotowane modlitwy do św. Kingi. Nastrój czuwania był radosny i podniosły, bowiem adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Kolejne czuwanie dnia 5 stycznia 2016 roku o godzinie 18 00..
Facebook: Link
CZUWANIE W NOWYM KORCZYNIE
MODLITWA
ZA WSTAWIENNICTWEM ŚW. KINGI
ZAPRASZAMY NA CZUWANIE DO KOŚCIOŁA P.W. ŚW. STANISŁAWA B. I M. W NOWYM KORCZYNIE W KAŻDY PIERWSZY WTOREK MIESIĄCA. 1 WRZEŚNIA 2015 R.
6 PAŹDZIERNIKA 2015 R.
3 LISTOPADA 2015 R.
1 GRUDNIA 2015 R.

Program spotkania:
• 19.00 – Czuwanie przygotowane przez scholę parafialną
• 19.40 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu
• Modlitwa różańcowa w intencjach uczestników, które podają na kartkach
• Koronka do Miłosierdzia Bożego
• Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty
• 20.30 - Apel jasnogórski
• 21.00 – Msza św
• Zakończenie
Organizacja wyjazdu dla pielgrzymów z Kielc i okolic przez przewodników kursu Archiwum Diecezji Kieleckiej; tel. 516326722.
PIELGRZYMKA DIECEZJALNA
Zapraszam na pielgrzymkę diecezjalną w dniu 25 lipca tego roku do Nowego Korczyna. To miejsce uświęcone zostało obecnością i życiem św. Kingi. Na zamku korczyńskim przygotowywała się do małżeństwa i życia społecznego w czystości. To tutaj zrodziło się jej powołanie i idea szlachetnej posługi wśród ludzi. Będziemy prosić przez wstawiennictwo św. Patronki Nowego Korczyna o dary Ducha Świętego i wrażliwość na drugiego człowieka w dzisiejszym trudnym świecie dla wszystkich samorządowców i pielgrzymów, którzy mogą uzyskać odpust zupełny. W tym dniu możemy zwiedzić zabytki Nowego Korczyna, wśród których szczególne miejsce zajmuje klasztor pofranciszkański i żródełko św. Kingi.
Porządek spotkania:
9.00-10.00 – Przyjazd i rejestracja grup pielgrzymkowych
10.00-11.00 – Zwiedzanie Nowego Korczyna, zakończone przy źródełku św. Kingi
11.00-11.40 – Procesjonalne przejście uczestników do kościoła p.w. św. Stanisława
11.40. – Spowiedź i ucałowanie relikwii św. Kingi
12.30 – Eucharystia pod przewodnictwem ks bpa Jana Piotrowskiego, ordynariusza diecezji
Kieleckiej, dar odpustu zupełnego
13.30-14.00 – Przejście do rynku
14.00 – Inscenizacja związana z bytnością św. Kingi w Nowym Korczynie przygotowana przez
młodzież gimnazjalną
- kiermasz kulinarny i posiłek
- koncert zespołu seminaryjnego „Kerygmat”
17.00 - Zakończenie
ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE

Niech w te piękne Dni świąteczne:
Nowonarodzone Dziecię – Przedziwny Doradca obdarzy Was swoją mądrością i umiejętnością w podejmowaniu trudnych decyzji;
Nowonarodzone Dziecię – Bóg Mocny obdarzy Was swoją siłą, byście mogli pokonywać codzienne życiowe trudności, których przecież tak wiele;
Nowonarodzone Dziecię – Odwieczny Ojciec obdarzy Was swoją czułą opieką; obyście mogli doświadczyć bardzo głęboko, że naprawdę jesteście dziećmi Boga;
Nowonarodzone Dziecię – Książę Pokoju obdarza Was swoim pokojem i najprawdziwszą radością.
Życzę wspaniałych, bogatych w duchowe przeżycia, ciepłych, rodzinnych Świąt.
Ks. Proboszcz

Spotkania bierzmowanych
Spotkania z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania
Ziemia Święta
PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ
Bierzmowanie
Ks. Biskup Ordynariusz udzielił sakramentu bierzmowania 13 czerwca 37 osobom.
Pielgrzymka na Wsód
WYBIERZMY SIĘ Z PIELGRZYMKĄ NA WSCHÓD
ŻYCZENIA WIELKANOCNE
ŻYCZENIA WIELKANOCNE

(…)Uświęcająca siła tej nocy oddala zbrodnie,
z przewin obmywa, przywraca niewinność upadłym,
a radość smutnym, rozprasza nienawiść,
usposabia do zgody i ugina potęgi(…)Orędzie Wielkanocne
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Modlitwa do Św. Kingi
Najdroższa Patronka nasza! Kingo święta! Tyś od zarania życia pałała gorącą miłością ku Bogu, ratowałaś Ojczyznę naszą w potrzebie i poddanych swoich wspierałaś hojnie w ubóstwie i cierpieniu, a z tronu niebieskiej chwały poprzez stulecia wypraszałaś i teraz wypraszasz u Boga swoim czcicielom niezliczone łaski i cuda. Wyjednaj nam, prosimy cię, u Boga łaskę, której tak gorąco pragniemy, a przede wszystkim odpuszczenie win, wytrwanie w dobrym, żywot cnotliwy i śmierć szczęśliwą.